Bez rumienia, bez problemu – poznaj działanie lasera na zaczerwienienia

Rumień na twarzy to problem, który dla wielu osób stanowi powód dyskomfortu i obniżenia pewności siebie. Na szczęście nowoczesna medycyna estetyczna oferuje skuteczne rozwiązania w walce z zaczerwienieniem skóry. Na szczególną uwagę zasługuje zabieg laserowego usuwania rumienia. Na czym polega i jakie daje efekty? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Zaczerwienienie twarzy – przyczyny powstawania

Rumień na twarzy to charakterystyczne zaczerwienienie skóry, które występuje na obu policzkach lub całej twarzy. Często tylko skóra wokół oczu pozostaje jasna. Przyczyną jest nadmierne rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Istnieje szereg czynników, które mogą się do tego przyczyniać:

  • trądzik różowaty – przewlekła choroba skóry, która objawia się zaczerwienieniem, rozszerzonymi naczynkami, a czasem także grudkami i krostami;
  • nadwrażliwość skóry na takie bodźce, jak zmiany temperatury, wiatr, ostre potrawy, alkohol czy stres;
  • kontakt z alergenami, występującymi w kosmetykach, detergentach czy niektórych pokarmach;
  • ekspozycja skóry na słońce – promieniowanie UV może uszkadzać naczynka;
  • zmiany hormonalne, zwłaszcza te związane z ciążą, menopauzą czy stosowaniem antykoncepcji hormonalnej.

Laserowe usuwanie rumienia – jak działa i dlaczego jest skuteczne?

Laserowe usuwanie rumienia, z którego można skorzystać m.in. w Klinice Miracki na warszawskim Żoliborzu, to zaawansowany zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Polega na zastosowaniu energii świetlnej do selektywnego uszkadzania rozszerzonych naczyń krwionośnych odpowiedzialnych za zaczerwienienie twarzy. Zabieg jest bezpieczny i precyzyjny, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia otaczających tkanek jest minimalne.

Przed laserowym usunięciem rumienia odbywa się konsultacja ze specjalistą, który przeprowadza wywiad medyczny i ocenia stan skóry oraz naczyń krwionośnych Pacjenta, aby dobrać dla niego odpowiednie parametry lasera. Wiązka lasera o określonej długości fali jest kierowana na skórę objętą rumieniem. Energia światła jest absorbowana przez hemoglobinę w naczynkach, co powoduje ich podgrzanie i koagulację. W wyniku tego procesu naczynka zamykają się i stopniowo są wchłaniane przez organizm, a rumień staje się mniej widoczny. Po indywidualnie ustalonej serii zabiegów znika całkowicie.

Jakich efektów można spodziewać się po zastosowaniu lasera na rumień?

Efekty laserowego usuwania rumienia są zazwyczaj widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak w zależności od rozległości i głębokości naczynek, może być konieczne przeprowadzenie serii sesji. Bezpośrednio po zastosowaniu lasera skóra może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Te objawy zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni. Po takim czasie skóra w leczonym miejscu może lekko ściemnieć, co jest oznaką naturalnego procesu wchłaniania uszkodzonych naczynek. Po kilku tygodniach skóra staje się bardziej jednolita, a rumień mniej widoczny lub całkowicie zanika.

Aby efekty zabiegu były trwałe, ważne jest przestrzeganie kilku ważnych zasad:

  • stosowanie ochrony przeciwsłonecznej;
  • unikanie bardzo wysokich i niskich temperatur;
  • utrzymywanie zdrowego stylu życia;
  • stosowanie pielęgnacji odpowiedniej dla skóry wrażliwej i skłonnej do zaczerwienień.

Szukasz informacji na temat polecanych klinik medycyny estetycznej? Odwiedź Find Beauty Expert i poznaj najlepszych ekspertów.

Artykuł promocyjny



Zobacz także:
Photo of author

Franciszek

Dodaj komentarz